Wyższe świadczenia socjalne dla osób zwolnionych z pracy
Zwolnieni pracownicy wkrótce unikną gwałtownego spadku zarobków w ramach planów przedstawionych rządowi przez minister ochrony socjalnej Heather Humphreys.
Zasiłek zależny od wynagrodzenia oznaczałby, że pracownicy, którzy stracili pracę, otrzymywaliby wyższą stawkę świadczeń z tytułu zabezpieczenia społecznego.
Dzięki temu rozwiązaniu pracownicy, którzy stracą pracę, otrzymają do 450 euro tygodniowo przez sześć miesięcy.
Irlandia jest jednym z nielicznych krajów UE, które obecnie nie mają takiego systemu.
Minister Humphreys powiedziała, że prace są obecnie na zaawansowanym etapie i wkrótce przedstawi rządowi propozycje.
Minister powiedział, że posunięcie to „złagodzi cios dla ludzi, gdy zostaną zwolnieni”.
Jednak nie ma jeszcze dokładnej daty, kiedy zostanie ona omówiona przez rząd.
Strona główna » Wiadomości Irlandia »