Terminarz piłkarskich Mistrzostw Europy Euro 2020

Terminarz piłkarskich Mistrzostw Europy Euro 2020

Euro 2020 miało pierwotnie odbyć się w czerwcu i lipcu 2020 roku, ale z powodu pandemii COVID-19 zostało przełożone na 11 czerwca – 11 lipca 2021. Wezmą w nich udział 24 drużyny, a tytułu bronić będą Portugalczycy.

Z każdej z sześciu grup awans do 1/8 finału wywalczą po trzy zespoły.

Euro miało pierwotnie odbyć się w czerwcu i lipcu 2020 roku, ale z powodu pandemii COVID-19 zostało przełożone na 11 czerwca – 11 lipca 2021. Wezmą w nich udział 24 drużyny, a tytułu bronić będą Portugalczycy.

Z każdej z sześciu grup awans do 1/8 finału wywalczą po trzy zespoły.

Początkowo mecze reprezentacji Polski ze Słowacją i Szwecją miały się odbyć w Dublinie, a z kolei spotkanie z Hiszpanią w Bilbao. Jednak oba te miasta nie dały gwarancji wpuszczenia na trybuny przynajmniej części kibiców.

Jednak po zmianie miast gospodarzy Polska Reprezentacja swoje mecze grupowe rozegra w Sankt Petersburgu (14 czerwca ze Słowacją i 23 czerwca ze Szwecją) oraz Sewilli (19 czerwca z Hiszpanią).

Terminarz piłkarskich Mistrzostw Europy 2020: 

Grupa A

11 czerwca
Turcja – Włochy (Rzym)   godzina 21:00

12 czerwca
Walia – Szwajcaria (Baku)   godzina 15:00

16 czerwca
Turcja – Walia (Baku)   godzina 18:00
Włochy – Szwajcaria (Rzym)   godzina 21:00

20 czerwca
Szwajcaria – Turcja (Baku)   godzina 18:00
Włochy – Walia (Rzym)   godzina 18:00

Grupa B

12 czerwca
Dania – Finlandia (Kopenhaga)   godzina 18:00
Belgia – Rosja (Sankt Petersburg)   godzina 21:00

16 czerwca
Finlandia – Rosja (Sankt Petersburg)   godzina 15:00

17 czerwca
Dania – Belgia (Kopenhaga)   godzina 18:00

21 czerwca
Rosja – Dania (Kopenhaga)   godzina 21:00
Finlandia – Belgia (Sankt Petersburg)   godzina 21:00

Grupa C

13 czerwca
Austria – Macedonia Północna (Bukareszt)   godzina 18:00
Holandia – Ukraina (Amsterdam)   godzina 21:00

17 czerwca
Ukraina – Macedonia Północna (Bukareszt)  godzina 15:00
Holandia – Austria (Amsterdam)   godzina 21:00

21 czerwca
Macedonia Północna – Holandia (Amsterdam)   godzina 18:00
Ukraina – Austria (Bukareszt)   godzina 18:00

Grupa D

13 czerwca
Anglia – Chorwacja (Londyn)  godzina 15:00

14 czerwca
Szkocja – Czechy (Glasgow)   godzina 15:00

18 czerwca
Chorwacja – Czechy (Glasgow)   godzina 18:00

Anglia – Szkocja (Londyn)  godzina 21:00

22 czerwca
Chorwacja – Szkocja (Glasgow)   godzina 21:00
Czechy – Anglia (Londyn)   godzina 21:00

Grupa E 

14 czerwca
Polska – Słowacja (Sankt Petersburg)   godzina 18:00
Hiszpania – Szwecja (Sewilla)   godzina 21:00

18 czerwca
Szwecja – Słowacja (Sankt Petersburg)   godzina 15:00

19 czerwca
Hiszpania – Polska (Sewilla)   godzina 21:00

23 czerwca
Słowacja – Hiszpania (Sewilla)   godzina 18:00
Szwecja – Polska (Sankt Petersburg)   godzina 18:00

Grupa F

15 czerwca
Węgry – Portugalia (Budapeszt)   godzina 18:00
Francja – Niemcy (Monachium)   godzina 21:00

19 czerwca
Portugalia – Niemcy (Monachium)   godzina 15:00
Węgry – Francja (Budapeszt)   godzina 18:00

23 czerwca
Portugalia – Francja (Budapeszt)   godzina 21:00
Niemcy – Węgry (Monachium)   godzina 21:00

1/8 finału

26 czerwca
1. 2A – 2B (Amsterdam)
2. 1A – 2C (Londyn)

27 czerwca
3. 1C – 3D/3E/3F (Budapeszt)
4. 1B – 3A/3D/3E/3F (Sewilla)

28 czerwca
5. 2D – 2E (Kopenhaga)
6. 1F – 3A/3B/3C (Bukareszt)

29 czerwca
7. 1D – 2F (Londyn)
8. 1E – 3A/3B/3C/3D (Glasgow)

Ćwierćfinały

2 lipca
I. Zwycięzca 6 – zw. 5 (Sankt Petersburg)
II. zw. 4 – zw. 2 (Monachium)

3 lipca
III. zw. 3 – zw. 1 (Baku)
IV. zw. 8 – zw. 7 (Rzym)

Półfinały

6 lipca

zw. I – zw. II (Londyn)

7 lipca
zw. III – zw. IV (Londyn)

Finał

11 lipca (Londyn)